Jakie zabawki do wanny wybrać?

Nierzadko zdarza się, że w oczach nas, dorosłych, kąpiel sama w sobie jest doskonałą formą relaksu. Kłopotliwy dzień w pracy czy gorszy humor sprawiają, że mamy ochotę wskoczyć do wanny. To nie tylko zabieg higieniczny, ale często także pewnego rodzaju forma rozrywki. Rodzice często bardzo chcieliby, aby ich pociechy miały podobne podejście do tematu. Niestety, w przypadku wielu maluchów „zagonienie” ich do wanny jest nie lada wyzwaniem.

Na pomoc przychodzą nam odpowiednio dobrane zabawki. Trudno przekonać dziecko w wieku 3 czy 4 lat, że kąpiel jest niezbędna dla jego zdrowia. Nawet po całym dniu biegania na podwórku, brudne stopy czy spocone ciałko nie są żadną przeszkodą przed szybkim położeniem się do łóżka i najczęściej nie powodują u malucha poczucia dyskomfortu. Właśnie dlatego rodzice chętnie sięgają po zabawki, które skuszą dziecko do zażycia kąpieli. Na szczęście współczesny rynek oferuje nam w tym temacie niemal niezmierzone możliwości.

Czasy, w których podczas kąpieli towarzyszyły nam przede wszystkim gumowe kaczuszki czy puste opakowania po napojach odeszły już do zamierzchłej przeszłości. Zabawki kąpielowe bez problemu można dobrać nie tylko do wieku, ale też upodobań dziecka. W sklepach stacjonarnych lub internetowych znajdziemy zarówno pływające pojazdy czy zwierzaki, jak i dostosowane do gustów małych dziewczynek lalki-syrenki. Dużo radości twojemu maluchowi bez wątpienia sprawi „magiczna” zabawka, która pod wpływem kontaktu z wodą będzie zmieniała kolor. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zestawy gadżetów ze specjalnymi przyssawkami, które bez problemu mocowane są do śliskiej powierzchni wanny.

Z kolei prawdziwym hitem ostatnich lat są specjalne pisaki, które bez problemu zmywają się z ciała oraz popisanej powierzchni wanny.