Jakie instrumenty muzyczne dla kilkulatka wybrać?

Rodzice dokładają wszelkich starań, żeby ich dzieci rozwijały się prawidłowo. Najczęściej marzą również o tym, żeby odkryć w swoim maluchu wyjątkowy talent. Nie da się ukryć, że jedną z często rozważanych umiejętności w tym temacie jest rozwijanie u malucha talentu muzycznego. Wyczucie rytmu można zauważyć już u bardzo małego dziecka, a trzy- lub czterolatek z powodzeniem będzie bawić się prostymi instrumentami muzycznymi, które nie tylko będą wpływać na jego umiejętności, ale także na zamiłowanie dziecka do muzyki.

Wśród najprostszych, a także najtańszych zabawek muzycznych dla przedszkolaków bez wątpienia znajdą się różnego rodzaju „instrumenty dęte”. Maluch z radością będzie przygrywał na fujarce, flecie czy trąbce. W sklepach z zabawkami często można znaleźć instrumenty, które składane są z gotowych, plastikowych elementów. Dzięki temu jedna zabawka będzie jednocześnie pełnić również funkcję klocków.

Możliwość tworzenia niesamowitych konstrukcji dodatkowo sprawi, że dziecko chętniej będzie sięgać po daną zabawkę. Jeśli jednak twój maluch wykazuje duże zainteresowanie gadżetami muzycznymi, możesz zainwestować także w bardziej kosztowne zabawki – miniaturowe perkusje, proste gitary czy organki, na których z czasem nauczą się wygrywać proste melodie. Keyboardy dla dzieci zwykle stwarzają ciekawe możliwości – na przykład pozwalają na powtarzanie melodii przez naciskanie klawiszy, które kolejno się podświetlają. Należy pamiętać również o tym, że kiedy dziecko zaczyna korzystać z zabawek muzycznych, jest to dużym wyzwaniem również dla rodziców.

Niestety, tego rodzaju gadżety trudno jest uznać za ciche. Uważaj wiec na nie szczególnie w sytuacji, gdy mieszkasz w bloku. Zakup instrumentów muzycznych można uznać za doskonałą okazję do uczenia dziecka kolejnych zasad. Na ich przykładzie z powodzeniem można tłumaczyć, jak użytkowanie niektórych przedmiotów może przeszkadzać innym, na przykład domownikom czy sąsiadom.