Czy trzylatek potrzebuje zabawek do wody?

Kilkulatki uwielbiają zabawę w różnych sytuacjach. Z radością sięgną po zabawki nie tylko w domu czy na spacerze. Fajnie, jeśli rodzice dokładają wszelkich starań, żeby urozmaicić im spędzany czas. Jedną z bardzo atrakcyjnych form wspólnego czasu jest zabieranie malucha na basen. Na pływalniach organizowane są zajęcia polegające na oswajaniu z wodą już nawet kilkumiesięcznych dzieci! Przedszkolaka można również zapisać na specjalne zajęcia lub samemu zachęcić do wspólnej zabawy. Nie da się ukryć, że wyjście na basen z rodzicami na pewno będzie dla kilkulatka nie lada atrakcją.

Szczególnie, jeśli rodzice odpowiednio przygotują się do wspólnego spędzania czasu i sięgną po odpowiednie malucha zabawki. Trzy- lub czterolatek może powoli uczyć się pływania, jednak na początku świetnie wesprze go w tym kółko do pływania. Kiedy rozejrzysz się w sklepach z zabawkami, zauważysz, że kółka dostępne są w rozmaitych kolorach i z rozmaitymi grafikami. Możesz wybrać taki gadżet, który będzie przedstawiał ulubione postaci z bajek twojej pociechy. Mogą znaleźć się na nim również zwierzątka czy pojazdy. Dość często praktykuje się również urozmaicone wersje kółek do pływania, które posiadają określony kształt – na przykład kaczki, statku czy samolotu.

Odpowiednio dobrane, mogą sprawić, że twoje dziecko będzie wybierać się na basen jeszcze chętniej niż dotychczas. Jeśli kilkulatek jest już dobrze oswojony z wodą, możesz zmienić kółko na rękawki do pływania. Podobnie jak w przypadku kółek, możesz znaleźć pływaczki z takim wzorem, jakiego tylko dusza zapragnie. Rodzice, którzy chcą uczyć swoje maluchy pływania i stopniowo coraz bardziej oswajać je z wodą, mogą rozejrzeć się również za specjalnymi, powoli tonącymi zabawkami. Zwykle mają kształt różnych zwierząt wodnych. Gdy nie jesteś pewien, czy twoje dziecko jest na to gotowe, wybieraj raczej zabawki, które będą unosić się na wodzie.