Ciekawe zabawki na plażę

Każdy rodzic wie, że zabawki towarzyszą dziecku w każdej życiowej sytuacji. Sięgają po nie nie tylko w czasie przeznaczonym na zabawę, ale także podczas codziennych czynności: kąpieli, jedzenia czy nauki. Chętnie zabierają rozmaite gadżety w podróż czy na spacer.

Warto przystosowywać wybór zabawek do rozmaitych okazji, dzięki czemu kilkulatek będzie mógł w pełni docenić zabawki na różne okazje. Wspólny wyjazd czy wycieczka w rodzinnym gronie zawsze jest dużym przeżyciem dla malucha. Podczas takiej wyprawy dziecko najczęściej ma okazję zobaczyć coś nowego, na przykład jezioro czy morze.

Dla malucha nie lada atrakcję może stanowić zarówno kontakt z dużą jak na znane mu standardy wodą, jak i z plażowym piaskiem. Właśnie ze względu na to dobrze jest przygotować odpowiednie zabawki na tego rodzaju wyprawę. Nawet te podstawowe, najbardziej znane nadal cieszą dzieci na całym świecie.

W podstawowym zestawie każdego malucha powinny znaleźć się łopatka i grabki. Z pewnością przyda się również wiaderko, dzięki któremu będzie można nabierać zarówno piasku, jak i wody. Do zabawy na plaży kilkulatkowi bez wątpienia przydadzą się także foremki.

W zależności od upodobań malucha, możesz postawić na tradycyjne zwierzątka lub pojazdy. Coraz częściej można spotkać również foremki z postaciami z ulubionych bajek. Pamiętaj jednak, że im bardziej szczegółowa forma, tym trudniej będzie precyzyjnie ją wykonać, co może powodować irytację u malucha.

Na plaży szczególnie sprawdzą się także takie zabawki, które uwzględniają wykorzystanie wody. Maluch na pewno doceni sitko lub „młynek”, który kręci się po wlewaniu do niego wody. Nie bój się również najbardziej tradycyjnych rozwiązań, na przykład piłek plażowych.

Jeśli wesprzesz swojego czterolatka w czasie zabawy, możesz sięgnąć również po coś bardziej skomplikowanego – na przykład latawiec.